Idź do

Polecane Trasy nieoznakowane

Ze Słońska udajemy się do wsi Przyborów. Skręcamy w gruntową drogę, znajdującą się naprzeciwko Świetlicy Wiejskiej. Po kilkudziesięciu metrach skręcamy lekko w lewo. Mijamy tzw. I Most. Idąc dalej wzdłuż starorzecza Warty, docieramy do kolejnego mostu, nazywanego „II Mostem”. Przekraczamy granicę Parku Narodowego i wyraźną, gruntową drogą docieramy do kolejnego „III Mostu”. Dalej wstęp jest zabroniony.
W okolicach kościoła w Słońsku udajemy się na ul. Poniatowskiego. Następnie na ul. Chopina. Po 200 m droga asfaltowa przechodzi w gruntową, którą dalej idziemy prosto. Mijamy mostek i dalej idziemy już wałem. Opisywaną trasę najlepiej pokonać rowerem, ewentualnie pieszo. Polecana jest zwłaszcza przy wyższych poziomach wody, kiedy drogi w Parku znajdują się pod wodą.

Wiosną na tutejszych rozlewiskach oglądać można stada kaczek, gęsi, łysek. Na drodze liczne ślady pozostawiają ssaki.
Ze Słońska udajemy się do wsi Przyborów. Dochodzimy do oczyszczalni ścieków. Słabo widocznymi, polnymi drogami podążamy w kierunku południowo -zachodnim do granicy Parku. Dalej wyraźną drogą. Powrót tą samą trasą.

Teren, po którym przebiega ta trasa położony jest nieco wyżej od innych części Parku, dlatego polecany jest szczególnie podczas wyższych poziomów wody. Wczesną wiosną często można tu obserwować kilka gatunków kaczek, gęgawy, ohary, perkozy, a czasem również ptaki siewkowe.